#D32F2F
#F44336
#FF5722
#FFEB3B
#00BCD4
#2196F3
#009688
#4CAF50
#8BC34A
Tabel de marimi - The Bag Shop

Ghid Marimi Femei

 

 XSSMLXL
Marime US0246810121416
Marime Europeana38-404040-424242-44464848-5050-52
European size (EU)-3234363840424446
Circumferinta Gat (cm)81.381.383.886.486.491.596.599103
Talie (cm)58.459.762.264.867.369.973.777.581.3
Coapse (cm)86.486.488.991.59496.5100.4104.2108

Ghid Marimi Barbati

 

 SMLXL2XL
Marime Europeana4648-505254-5658-60
Circumferinta Gat (cm)35.6-36.838.1-39.440.6-41.943.2-44.545.7-47
Circumferinta Piept (cm)86.4-91.596.5-101.5106.7-111.8116.8-122127-132
Lungime Maneca (cm)81.3-83.883.8-86.486.4-88.988.9-91.588.9-91.5
Talie (cm)71.1-76.278.7-86.488.9-96.5101.6-106.7111.8-116.9
Marime Costum36-3940-4243-4546-4849-52
Marime Curea28-3232-3636-4040-4444-48
Marime Camasa36-3738-3941-4243-4445-47

Marimi Femei: Blugi.Pantaloni. Pantaloni Scurti

Pentru a determina marimea exacta, masurati Talia si Coapsele si alegeti marimea potrivita

 XSSMMLXL2XL3XL3XL4XL4XLLarge size women's
 24262728293031323233353638394042444749
Marime US 0/1/23/45/67/889/101011/1214161816W18W20W22W24W26W28W30W
Circumferinta Talie (cm)60-6263-6566-7071-757576-81808481-8686-8989-9492-9497-9999-103103-108108-113113-119119-126126-132
Coapse (cm)84-8889-9192-9596-100100-105101-105101-105105-108106-109108-112112-117117-120120-122122-126126-131131-136136-141141-146146-151
Marime Europeana4244-464646-484848-505052525456Large size women's

Ghid Marimi Barbati: Blugi.Pantaloni. Pantaloni Scurti

 

Pentru a determina marimea exacta in format WxL (W-Talie, L-Lungime interioara pantalon), utilizati tabelul de mai jos.

 

 XSXSSSSSSMMMLLLXLXL2XL2XL3XL
 W28L30W28L32W29L30W30L30W30L32W30L34W32L30W32L32W32L34W33L32W34L32W34L34W36L32W36L34W36L36W38L32W38L34W40L34
Circumferinta Talie (cm)70-7270-7272.5-74.575-7775-7775-7780-8280-8282-8482.5-84.585-8785-8790-9290-9290-9295.5-97.595.5-97.5102.5-105.5
Lungime Interioara (cm)768176768186768186818186818691818686
Inaltime(cm)165-170170-175165-170165-170170-175180-185165-170170-175180-185170-175170-175180-185170-175180-185190-195170-175180-185180-185
Marime Europeana42-4442-4444-4646-4846-484848484848-505050525252545454-56

Lungime Blugi

Lungime, L InciLungime, Centimetri
2974
3076
3178
3281
3384
3486
3691
3897
40101
44112

Incaltaminte Femei

 

Marime USMarime EuropeanaMarime UKInci Centimetri
4352.58.1875 " 22
4.53538.375 " 22.3
535.5 3.58.5 " 22.5
5.53648.75 " 23
636.5 4.58.875 " 23.5
6.537 59.0625 " 24
737.5 5.59.25 " 24.5
7.53869.375 " 25
838.5 6.59.5 " 25.5
8.53979.6875 " 26
939.5 7.59.875 " 26.5
9.540810 " 27
1040.5 8.510.1875 " 27.5
10.541910.3125 " 28
1141.5 9.510.5 " 28.5
11.5421010.6875 " 29
1242.5 10.510.875 " 29.5-30

Incaltaminte Barbati

 

Marime USMarime EuropeanaMarime UKInci Centimetri
6395.59.25 " 24.5
6.53969.5 " 25
7406.59.625 " 25.5
7.540.5 79.75 " 26
8417.59.9375 " 26.5
8.541.5 810.125 " 27
9428.510.25 " 27.5
9.542.5 910.4375 " 28
10439.510.5625 " 28.5
10.543.5 1010.75 " 29
114410.510.9375 " 29.3
11.544.5 1111.125 " 29.5
124511.511.25 " 30
134612.511.5625 " 31
144713.511.875 " 31.75
15481412.1875 " 32
16491512.5 " 33

Ghid Suplimentar Calapod

 

 Foarte ingust, picior subtirePicior SubtirePicior SubtireIngustIngustBroadened stopNormalPicior latLatLatFoarte Lat
Interpretare Generala4A3A2AABCDE2E3E4E
Barbati4A3A2AAN (Narrow)N (Narrow)M (Medium)W (Wide)(EE, 2W, 3W)3E (EEE)4E (EEEE)
Femei(Super-slim)S (Slim)NNM (Medium)W (wide)WWWWWWWW4W4W

 

Ghid Palarii

Centimetri 53545556575859606162636465
Marime US (Inci)6.5 / 86.3 / 46.7 / 877.1 / 87.1 / 47.3 / 87.1 / 27.5 / 87.3 / 47.7 / 888.1 / 8
SizeXSXSSSMMMLLL / XLXLXXLXXXL4XL5XL

Incaltaminte Infanti (Infanti, 0-12 Luni)

 

Marime USMarime EuropeanaMarime UKInci Centimetri
0.5 1603.25 " 8.3
1160.5 3.5 " 8.9
1.51713.625 " 9.2
21713.75 " 9.5
2.5181.54 " 10.2
31824.125 " 10.5
3.5192.54.25 " 10.8
41934.5 " 11.4
4.5203.54.625 " 11.7
52044.75 " 12.1

Incaltaminte Copii (Toddler, 1-5 Ani)

 

Marime USMarime EuropeanaMarime UKInci Centimetri
5.5214.55 " 12.7
62255.125 " 13
6.5225.55.25 " 13.3
72365.5 " 14
7.5236.55.625 " 14.3
82475.75 " 14.6
8.5257.56 " 15.2
92586.125 " 15.6
9.5268.56.25 " 15.9
102796.5 " 16.5
10.5279.56.625 " 16.8
1128106.75 " 17.1
11.52910.57 " 17.8
1230117.125 " 18.1

Incaltaminte Copii (Youth, 6-10 Ani)

 

Marime USMarime EuropeanaMarime UKInci Centimetri
12.53011.57.25 " 18.4
1331127.5 " 19.1
13.53112.57.625 " 19.4
132137.75 " 19.7
1.533148 " 20.3
23318.125 " 20.6
2.5341.58.25 " 21
33428.5 " 21.6
3.5352.58.625 " 21.9
43638.75 " 22.2
4.5363.59 " 22.9
53749.125 " 23.2
5.5374.59.25 " 23.5
63859.5 " 24.1
6.5385.59.625 " 24.4
73969.75 " 24.8

Imbracaminte Copii 0 to 2 Ani

 

MarimeVarstaInaltime (cm)Greutate (kg)Circumferinta Piept (cm)Circumferinta Talie (cm)Coapse (cm)
Nou NascutiNou Nascuti51-562.5-3.540.54340,5-43
0-3 M0-3 Luni56-613.5-5.540,5-4343-45,543
3-6 M3-6 Luni61-665.5-7.543-45,545,5-48,545.5
6-9 M6-9 Luni66-717,5-945,5-48,548,5-5148.5
9-12 M9-12 Luni71-769-1148,5-5151-53,551
12-18 M12-18 Luni76-81,511-12.551-53,553,5-5653
24 M18-24 Luni81,5-86,512.5-13.553,5-5656-58,556

Imbracaminte Copii Fete - de la 2 la 18 Ani

 

VarstaMarimeGreutateCircumferinta Piept (cm)Circumferinta Talie (cm)Coapse (cm)
2 years2 T13 - 1451 - 53.55151 - 53.5
3 years3 T14 - 15.556 - 58.558.5 - 6158.5
4 years4 T / S (4)12.5 - 1553.5 - 5648.553.5 - 56
5 years5 T / (XS) / M (5)15 - 17.556 - 58.548.5 - 5156 - 58.5
6 years +S / L (6) Little Kids17.5 - 19.558.5 - 615158.5 - 61
7 years +S (7) / 6X / 7 Little Kids19.5 - 22.563,5-6656-58,568,5-71
8 years +S (8) / M Little Kids29-32 kg66-68,558.571-73,5
10 years +M (10) Little Kids32-36 kg76 - 78.568.5 - 7181.5 - 84
12 years +M (12) Big Kids36-42 kg81.5 - 8471 - 73.586.5 - 89
14 years +L (14) Big Kids42-50 kg84 - 86.573.5 - 7691.5 - 94
16 years +L (16) Big Kids44-53 kg89 - 91.576 - 78.596.5 - 99
18 years +XL (18) Big Kids46-56 kg91.5 - 96.578.5 - 84101.5 - 104
18 years +XL (20) Big Kids48-58 kg96.5 - 101.584 - 89106.5 - 109

Imbracaminte Copii Baieti - De la 2 la 18 Ani

 

VarstaMarimeGreutateCircumferinta Piept (cm)Circumferinta Talie (cm)Coapse (cm)
2 ani2 T13 - 1451 - 53.55151 - 53.5
3 ani3 T14 - 15.556 - 58.558.5 - 6158.5
4 ani4 T / S (4)14.5 - 1756 - 58.553.5 - 54.553.5 - 56
5 ani5 T (XS) / M (5)17 - 1958.5 - 6154.5 - 5656 - 58.5
6 ani+S / L (6) Little Kids19 - 21.561 - 63.556 - 5758.5 - 61
7 ani+S (7) / 6X / 7 Little Kids21.5 - 24.563.5 - 6657 - 58.561 - 63.5
8 ani+S (8) / M Little Kids29-32 kg66 - 68.558.5 - 6163.5 - 68.5
9 ani+S (9) Little Kids30-36 kg68.56168.5
10 ani+M (10) / 10H/28W Little Kids32-36 kg73.5 - 7668.576 - 78.5
12 ani+M (12) / 12H/29W Big Kids36-42 kg78.5 - 81.57178.5 - 81.5
14 ani+L (14) / 14H/30W Big Kids42-50 kg81.5 - 86.573.584 - 86.5
16 ani+L (16) / 16H/31W Big Kids50-55 kg86.5 - 897689 - 91.5
18 ani+XL (18) / 18H/32W Big Kids55-60 kg89 - 91.578.591.5 - 94
18 ani+XL (20) / 20H/33W Big Kids56-65 kg91.5 - 9481.594 - 96.5
18 ani+22H/34W Big Kids65-69 kg94 - 96.58496.5 - 99
18 ani+24H/35W Big Kids68-73 kg96.5 - 9986.599 - 101.5
18 ani+26H/36W Big Kids73-76 kg99 - 101.589101.5 - 104